"Vaikų joga atpalaiduojantis žaidimas vaikų pasauliui".

Vaikų joga – atpalaiduojantis žaidimas vaikų pasauliui. Joga vaikams - skirta pažadinti vaikų kūrybingumą, potencialą ir tuo pačiu lavinti jų kūną. Kadangi vaikystė yra toks metas, kuomet vaikas yra smalsus, aktyvus ir žingeidus, joga yra puikus būdas vaikui pažinti save ir pasaulį. Pagrindinis jogos užsiėmimų tikslas yra atpalaiduoti kūną, išugdyti ramų ir patenkintą protą. Vaiko kūrybiškumas ir energija yra pakylėti, akys ir protas dar laisvi priimti ir lengvai įsisavinti informaciją. Joga padės vaikams į kasdienes vaikiškas situacijas pažvelgti kitomis akimis. Kartu su visuomenės sveiktos specialiste L. Vilimaitiene mokines supažindinome su jogos pradžiamoksli bei pagrindiniais pratimais.

Plačiau

Jojimas ne tik puikus būdas atsipalaiduoti, bet ir fizinė treniruotė kūnui

Jojimas – ne tik puikus būdas atsipalaiduoti, bet  ir fizinė treniruotė kūnui. Mokinių organizmas ne tik atsigauna vien nuo buvimo gryname ore, bet ir, stiprėja raumenys, plaučiai, širdis. Žirgyne „Uosijos žirgai“ mokiniai leido  laisvalaikį aktyviai, nesinaudodami telefonais, o mėgaudamiesi gamta ir žirgais. Daugeliui mokinių tai buvo pirmas kartas ir pirma pažintis su šiais nuostabiais gyvūnais. Instruktoriai mokė pažinti žirgą – kaip susidraugauti su žirgu ir jį prižiūrėti, kaip taisyklingai joti. Užsiėmimo metu buvo pasakojama apie žirgyne auginamus žirgus, jų istoriją, veisles, sportinius ir kitus pasiekimus, žirgų anatomiją ir higieną. Vaikai buvo  mokomi, kaip naudoti inventorių ir valdyti žirgą. Socialinės pedagogės D. Šipailienė ir V. Aleknavičienė drąsino mokinius, teigdamos, kad draugystė su žirgu padeda tapti drąsesniam ir labiau pasitikėti savimi – sėdint balne išmokstama atsipalaiduoti, kadangi neįmanoma joti susikausčiusiam, įtempusiam visus kūno raumenis, gaunama teigiamų emocijų. Išmokęs valdyti žirgą, vaikas įgauna daugiau drąsos, o tuomet jam daug lengviau ir bendrauti.

Plačiau

Praktikumas „Šiaurietiškas ėjimas“

Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje  mokykloje  įgyvendinamas visuomenės sveikatos projektas „Sveikas vaikas – mūsų ateitis“.  Šiais mokslo metais, rugsėjo mėn. mokiniams buvo vykdoma netradicinė pamoka – „Šiaurietiško ėjimo ypatumai“. Kartu su visuomenės sveikatos specialiste L. Vilimaitiene vieni mokiniai išbandė šiaurietiško ėjimo lazdas, o kiti jau gilino praėjusiais mokslo metais įgytas žinias.

Plačiau

Emocinės sveikatos ugdymas

Įgyvendinant visuomenės sveikatos projektą „Sveikas vaikas – mūsų ateitis“, socialinės pedagogės V. Aleknavičienė ir D. Šipailienė primena mokiniams, jog žmogus yra ne tik fizinis kūnas, tačiau mokinys kai ir bet kuris kitas žmogus turi „emocinį kūną“, kuris yra nematomas, tačiau ne mažiau svarbus. Kalbėdamos apie emocinę sveikatą specialistės į pagalbą pasitelkia meno terapijos bei neuroedukacijos metodus, kurių pagalba mokiniai pamato santykių tobulėjimo galimybes. Aptariant nupieštus darbus, mokiniai akivaizdžiai mato kas atsitinka kai darbo imiesi vienas, nesitardamas su klasės kolektyvu. Atsiranda supratimas, jog yra dar daug neišnaudotų galimybių.

Plačiau